12 296 04 16 519703165 wieslaw.drabik@autograf.pl
12 296 04 16 519703165 wieslaw.drabik@autograf.pl

o autorze

Wiesław Drabik

   Wiesław Drabik – autor ponad dwustu książek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w kilku Wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga, Martel, WSiP, Grafix i Wers
Te pełne humoru wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom zbytnio się nie nudzą.
A może to zasługa wspaniałych ilustracji Marka Szala, Andrzeja Kłapyty, Kazimierza Wasilewskiego, Doroty Szoblik, Elżbiety Śmietanki-Combik, Aleksandra Jasińskiego, Agaty Nowak, Marty Ostrowskiej, Carlosa Busquetsa i innych? Najbardziej znane książeczki to: “Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, “Awantura na podwórku”, “Łakomczucha”, “Kocie łakocie”, “MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”.
Niektóre bajeczki z nich były prezentowane w programie telewizyjnym pt. “Książki z górnej półki”, kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. W 2022 r. Wydawnictwo Skrzat w serii „Bajki Drabika” wznowiło kilkanaście wydanych wcześniej bajeczek autora. Dużym powodzeniem cieszą się także sztywnostronicowe portrety sympatycznych zwierzątek( np. seria „Bajki dla malucha…”), seria o Leosiu Zawodowcu, Bajki-Szukajki, oraz wierszowane wersje klasycznych bajek wydane przez Wydawnictwo Siedmioróg jako „Wielki skarbiec bajek”.
Seria książek na zamówienie „Dawno temu…” promuje mniejsze i większe miejscowości – Małe Ojczyzny.
Wszystkie publikacje autora w zakładce Książki
Od kilkunastu lat autor spotyka się z Czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

Zobacz filmy